Merak Edilenler

Ortak POS’a geçersem maliyetlerim artar mı?

Hayır. Ortak POS sistemi birden fazla banka uygulamasını bir arada sunduğu için kartlı işlemlerden doğan takas komisyonlarını düşürerek maliyet verimliliği sağlar.

Tek bir mağazada bile Ortak POS kullanılabilir mi?

Ortak POS, kartlı işlemlerin yapıldığı tüm mağazalarda uygulanabilir. Ortak POS kullanabilmek için zincir mazağa yapısına sahip olmak gerekmez.

Ortak POS’ta yer alan banka sayısı değiştirilebilir mi?

Mevcut banka uygulamalarına yenileri eklenebilir veya Ortak POS’a dahil olan bankalardan istenilenleri sistemden çıkarılabilir.

Ortak POS’a geçersem bankalarla çalışma koşullarım değişir mi?

Hayır. Tekil POS kullanımı aşamasında yapılan anlaşmaların tümü Ortak POS’a geçişte de devam eder.

Kendi Ortak POS altyapımı kurmak istersem teknik desteği nasıl alacağım?

Ortak POS uyumlu POS cihazının temin edildiği POS sağlayıcısı, cihazla ilgili kurulum, arıza ve teknik destek hizmetlerini de sağlar.

Bir Ortak POS’ta en çok kaç uygulama çalışabilir?

Gelişen teknoloji ile birlikte yeni nesil POS terminalleri üzerinde 30 farklı uygulama çalıştırılabilir. Şu anda pazarda yaygın olarak 8 banka uygulaması kullanılmaktadır.

Ortak POS sistemi üzerinde sadakat kart uygulamaları da geliştirilebilir mi?

Evet. Ortak POS sistemini taşıyan POS üzerine, üye işyerinin kendi sadakat programı yazılımı da yüklenebilir ve eş zamanlı olarak çalıştırılabilir. Bunun için ayrı bir yatırım yapmak gerekmez.

Taşınabilir (Mobil) POS terminallerinde Ortak POS sistemi uygulanabilir mi?

Ortak POS sistemi, masaüstü POS terminallerinin yanı sıra mobil POS’larda, yazarkasa ile entegre çalışan PINPAD’lerde ve PAYMENTPDA cihazlarında uygulanabilir.